Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

  1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Po mszach świętych Fundacja pod Damaszkiem rozdaje cukierki zawierające w środku złote myśli świętych – Boże Krówki. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na działalność Fundacji, w której są m.in. prowadzenie poradnictwa rodzinnego, wspieranie kościoła w krajach misyjnych i inne. Po mszy św. o godz. 12.30 Fundacja zaprasza wszystkich, którzy zainteresowani są dziełem pielgrzymkowym Fundacji na wspólnego grilla na terenach zielonych Parafii.
  2. Wczoraj dokonaliśmy obrzędu błogosławieństwa kierowców i pojazdów z racji św. Krzysztofa. Jeśli dziś jeszcze ktoś chciałby uczestniczyć w takim obrzędzie, proszę aby po mszy św. stanął przy swoim pojeździe i zaczekał na wspólną modlitwę. Po zakończeniu mszy św. i wyjściu wiernych z kościoła wyjdę na parking i dokonam błogosławieństwa kierowców i pojazdów.
  3. Narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa mogą skorzystać z poradni rodzinnej już na miejscu, nie muszą jeździć do Lublina czy innych parafii. Zainteresowanych proszę o osobisty kontakt. Podobnie dla chętnych jest możliwość skorzystania ze spotkania z psychologiem, po wcześniejszym umówieniu w ramach prowadzonej przez Fundację pod Damaszkiem Przystani Wsparcia Życia Rodzinnego.
  4. We czwartek godzina adoracji jak w minionych tygodniach od 23.00 do 24.00 w nocy.
  5. W najbliższym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca., Po mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, piętnastominutowa adoracja oraz odmówimy część radosną różańca świętego czyniąc zadość prośbom Matki Bożej wyrażonym w Fatimie.
  6. W minionym tygodniu zmarł śp. Adam Szymczyk.