Zabawa – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Łagiewniki

WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – ŁAGIEWNIKI – ZABAWA

ZAPISY:

Zapisy:

ks. Mirosław Matuszny +48 604 988 929

Justyna Dusza: +48 691 345 293

Agnieszka Dudek +48 607 297 285

 

PROGRAM RAMOWY 2 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd ze Snopkowa w godzinach rannych. Przejazd do Wadowic. Nawiedzenie świątyni, w której Karol Wojtyła otrzymał chrzest – Bazyliki Ofiarowania NMP oraz Sanktuarium Fatimskiego. Następnie zwiedzanie muzeum – domu rodzinnego Papieża Jana Pawła II. Czas wolny, możliwość zakupu słynnych kremówek. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Papież Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał swoje wielorakie związki z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego pielgrzymował od dzieciństwa. W świątyni, o której Karol Wojtyła mówił „Tutaj serce moje zostało na zawsze”, zobaczymy cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Spacer po Dróżkach Kalwaryjskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nawiedzimy klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bocznych ołtarzach prezbiterium: po lewej stronie znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego, który przykrył pierwotnie umieszczony w tym ołtarzu obraz Serca Jezusowego. Kolejno nawiedzimy nową Bazylikę Bożego Miłosierdzia, konsekrowaną przez papieża św. Jana Pawła II w 2002 roku. Udamy się także do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II. W sanktuarium znajdują się liczne relikwie Jana Pawła II. Przejazd do miejscowości Zabawa. Nawiedzimy Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. W kościele znajduje się grób Błogosławionej – czas na modlitwę i kontemplację przy grobie. Zobaczymy także chrzcielnicę marmurową z 1930 r., ambonę neoromańską z 1930 r., Kaplicę Męczenników oraz izbę poświęconą pamięci o bł. Karolinie. W Sanktuarium bł. Karoliny znajduje się księga cudów, w której wierni wpisują swoje historie, w których pomogła im patronka kościoła. Do Księdza Kustosza zgłaszają się ludzie, którzy wierzą, iż przez orędownictwo bł. Karoliny dostąpili wielu łask, przede wszystkim cudownych uzdrowień z chorób lub ocalenia z wypadków. Na zewnątrz kościoła zobaczymy pomnik św. Jana Pawła II oraz dawny grób bł. Karoliny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

TERMIN: do ustalenia

CENA:   W zależności od liczby uczestników

Możliwość zapłaty „BONEM TURYSTYCZNYM”. 

   

ZAPEWNIAMY

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 1 nocleg w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2-os. z łazienkami
  • 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie NNW do 10 000 zł
  • bilety wstępu, przewodników lokalnych i inne wydatki związane z realizacją programu

 

INFORMACJE DODATKOWE:

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport
  • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19