Ogłoszenia parafialne 6 września 2020, XXIII niedziela zwykła

  1. W najbliższą niedzielę 13 września na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci z naszej Parafii. Prosimy, aby we miarę możliwości zostawić tę godzinę dla dzieci i ich rodzin, wybierając msze św. o 9.00, 12.30 jak też 17.00 (vide poniżej)
  2. Pielgrzymka do Zabawy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik została przeniesiona na pierwszą sobotę i niedzielę października. Przy zapisie dokonujemy wpłaty 350 zł. Zapraszam też na pielgrzymkę na Sycylię
  3. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 16.00 i 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odprawiona będzie dodatkowa msza św. w intencji dzieci, młodzieży ich rodzin oraz pracowników oświaty z poświęceniem przyborów szkolnych.
  5. Zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowanie do bierzmowania i do I Komunii św. Proszę również o zgłaszanie się narzeczonych, którzy chcieliby od września zacząć kurs nauk przedmałżeńskich w naszej parafii. Pierwsze spotkanie planujemy na sobotę 26 września na godzinę 19.00.
  6. Intencje i wolne intencje aktualizowane są na bieżąco. Możemy sprawdzić sobie na stronie internetowej parafii. W celu zamówienia intencji proszę kontaktować się ze mną po mszach świętych osobiście lub w dogodnym czasie telefonicznie bądź internetowo.
  7. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Na wykonanie schodów czekam na zakończenie ślubów i Pierwszej Komunii św. Wiem, jak wielką wagę przywiązujemy do piękna otoczenia naszego Kościoła. Jeśli Bóg da, wykonamy je jeszcze w tym roku. Planuję również przeniesienie obecnego konfesjonału w jego pierwotne miejsce, tu zaś umieścimy konfesjonał zamykany, aby dawał poczucie większej dyskrecji przy sprawowaniu sakramentu pokuty. Zważając na to, iż wiele osób wciąż odczuwa lęk w obawie o swoje zdrowie i życie, nowy konfesjonał będzie miał opcję ozonowania. To oznacza, że praktycznie po każdej mszy będzie ozonowany. Chcę, aby spowiedź adwentowa była przeżyciem spotkania z miłosierdziem Bożym, bez lęku o wymogi sanitarno epidemiologiczne.
  8. Jak zauważyliśmy w kościele umieszczone zostały świeczniki wotywne. Takie same, jak znajdują się w katedrze na Wawelu oraz w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Ofiary ze świeczników przeznaczone są na potrzeby naszej parafii.
  9. W minionym tygodniu przez sakrament chrztu przyjęliśmy do Kościoła Mikołaja Lorek.