OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 listopada 2020 I NIEDZIELA ADWENTU

  1. W Imię Boże rozpoczęliśmy adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym roku to czas szczególny. To czas, kiedy musimy podjąć większy wysiłek niż do tej pory, aby przeżyć mszę św., przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, przeżyć rekolekcje. Przypominam, że przez okres adwentu i Bożego Narodzenia msze św. w niedziele i święta będą sprawowane dodatkowo o godz. 17.00. Msza sobotnia o 17.00 też sprawowana będzie już z niedzieli i uroczystości. Zawsze można też prosić o zorganizowanie dodatkowych mszy św.
  2. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00 rano. Rekolekcje adwentowe w dniach 11 – 12 – 13 grudnia poprowadzi ks. Mariusz Szmajdziński – biblista znany nam z Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego. 11 i 12 grudnia msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.00, 9.00, 16.00 i 17.00. W niedzielę 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Msza 13 grudnia o 17.00 sprawowana będzie za Polskę. Przez okres adwentu codziennie od poniedziałku do soboty adoracja najświętszego sakramentu pomiędzy mszami o 16 tej i 17 tej. Wówczas także okazja do spowiedzi.
  3. W najbliższą niedzielę 6 grudnia (wspomnienie św. Mikołaja) dzieci zapraszam wyjątkowo na mszę o godz. 17.00.
  4. W najbliższym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek adoracja od 23.00 do północy. W piątek spowiedź przed 16.00 tą, o 16.30 i jeśli zajdzie taka potrzeba po mszy św. o 17 tej. Wizyty u chorych w piątek rano. W sobotę po mszy św. o 17 tej różaniec.
  5. W minionym tygodniu dostarczony został nowy konfesjonał. Jak możemy zobaczyć jest on dźwiękoszczelny i w tym tygodniu zostanie podłączony do niego ozonator, tak aby dał się łatwo dezynfekować, zwiększając bezpieczeństwo penitentów. Uroczyście poświęcimy go w następną niedzielę. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na ten cel. Do spłaty pozostało jeszcze 22 tysiące zł. W minionym tygodniu zakupione zostały dla kościoła również stojak pod wieniec adwentowy i stojak pod roratkę. Dziękuję za ufundowanie roratki i świec, które na ołtarzu.
  6. Na mszy św. o 11.00 poświęcone zostaną opłatki. Uprzejmie proszę radnych o ich rozniesienie. Ofiary zbierane przy okazji roznoszenia opłatków przeznaczone będą na spłatę zobowiązań za konfesjonał.
  7. Od przyszłej niedzieli dostępne będą świecie Caritas na stół wigilijny.
  8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Po mszach św. rozdawać będziemy Boże Krówki – cukierki z cytatami świętych. Jeśli ktoś zechce przy tej okazji złożyć ofiarę do puszki, przeznaczone one będą na cele statutowe Fundacji pod Damaszkiem. Jej pierwszym celem jest pomoc naszej parafii. W minionym tygodniu Fundacja pod Damaszkiem otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że przy rozliczeniu podatku, będzie można przekazać na jej działalność, a tym samym wesprzeć naszą parafię 1 % podatku. Już teraz uprzejmie proszę o to, aby mieć na uwadze tę możliwość i powiedzieć o niej innym. Mam nadzieję, że to znacznie przyspieszy nasze starania o utworzenie cmentarza i parkingu w Parafii. Już w obecnej chwili proszę o zgłoszenia jeśli ktoś dysponuje 3 – 4 hektarowym gruntem spełniającym wymogi ustawy o cmentarzach i byłby skłonny odsprzedać tę ziemię na tenże cel.
  9. We czwartek kolejna konferencja dla narzeczonych.
  10. Dziś i jutro ostatnia możliwość w tym roku polecenia swych bliskich zmarłych do modlitwy różańcowej z czytaniem wypominek. Dziś i jutro różaniec o godz. 16.30.