OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 grudnia 2020 II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. W tym szczególnym czasie zapraszam do wytrwałej modlitwy, skupienia się na duchowym wymiarze adwentu i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.00. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w piątek. Msze św. i nauki rekolekcyjne (pt – sb) 6.00, 9.00, 16.00 i 17.00. W sobotę na godz. 9.00 na spotkanie rekolekcyjne zapraszamy dzieci i młodzież uczące się w szkołach podstawowych. W niedzielę msze św. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00. Na 12.30 zapraszamy dzieci. Rekolekcje wygłosi ks. Mariusz Szmajdziński – biblista.
 2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. 6.00 (roraty), 16.00 i 17.00.
 3. We czwartek czuwanie z wystawieniem NS i rozważaniem męki Pańskiej od 23.00 do północy.
 4. Kolejna konferencja dla narzeczonych we czwartek o godz. 19.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia msza św. o 17.00 odprawiona będzie w intencji „Za Polskę”.
 6. Są świecie Caritas na wigilijny stół. Wystawione są one kościoła przy świecznikach wotywnych. Świece są za dowolną ofiarą. Wszystko co zostanie po uregulowaniu rachunku w diecezjalnej Caritas, zostaje na potrzeby Parafii. Ofiary za świece, jeśli chcemy złożyć, proszę wrzucić do świecznika wotywnego.
 7. Trwa roznoszenie opłatków. Jeśli ktoś mógłby wesprzeć jeszcze Radnych – jest potrzeba rozniesienia opłatków w części „za Osiedlem” – kol. Snopków, będę wdzięczny za zgłoszenie się.
 8. Nasz nowy konfesjonał poświęcimy dziś na mszy św. o godz. 11.00. Jak możemy zobaczyć jest on dźwiękoszczelny i został wyposażony w ozonator, tak aby dał się łatwo dezynfekować, zwiększając bezpieczeństwo penitentów. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na ten cel. Te składane na tacę, przelewem na konto czy za pośrednictwem portalu „zrzutka.pl”. Do spłaty pozostało jeszcze 22 tysiące zł. Korzystając z sakramentu pokuty i pojednania starajmy się już teraz, nie czekając na rekolekcje i święta. Pomoże to nam nie koncentrować się jednego dnia, ale rozłożyć w czasie nasze spowiedzi. Spowiedź codziennie przed i po mszy o 16.00, a jeśli zajdzie taka potrzeba także po 17 tej. Codziennie pomiędzy mszami o 16 i 17 tej adoracja Najświętszego Sakramentu
 9. Arcybiskup Metropolita Lubelski podjął decyzję, że tradycyjna wizyta kolędowa w tym roku się nie odbędzie. Została pozostawiona możliwość poświęcenia nowych domów na zaproszenie rodziny i wizyty u chorych. Szczegóły organizacyjne z tym zawiązane podam bliżej świąt Bożego Narodzenia.
 10. Najbliższa wolna intencja 12 grudnia o godz. 9.00 na mszy rekolekcyjnej.
 11. 18 grudnia Msza o Miłość – zbiorowa, z katechezą o miłości i modlitwą ku czci bł. Karoliny. Temat katechezy: „W poszukiwaniu miłości?”
 12. W związku z panującymi ograniczeniami, mając na uwadze, że tegoroczna Wigilia nie zgromadzi nas tak licznie jak dotychczas przy Wieczerzy, w dniu Wigilii, 24 grudnia Roraty o 6.00 rano odprawione będą jako msza św. zbiorowa za tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Żywych i zmarłych. Intencje do mszy św. zbiorowej można polecać w taki sam sposób, jak zamawiamy mszę św. indywidualną. W zakrystii, kancelarii i przez telefon lub Internet.