OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 grudnia 2020 IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Kończymy okres adwentu. Roraty o godz. 6.00 w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek.
  2. We czwartek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego Roraty o 6.00 odprawione będą w intencji tych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Intencje do mszy św. zbiorowej można zgłaszać w zakrystii, kancelarii, przez telefon i Internet. W Wigilię nie ma mszy św. o godz. 16.00 i 17.00. Kancelaria tego dnia jest nieczynna.
  3. Pasterka w tym roku odprawiona będzie dwukrotnie. O godz. 23.00 przy Szopce, na zewnątrz oraz o północy w kościele.
  4. W dzień Bożego Narodzenia, w św. Szczepana oraz Niedzielę św. Rodziny msza św. o 11.00 również będzie sprawowana na zewnątrz przy Szopce, aby dać możliwość udziału wszystkim, którzy pragną i mogą być tego dnia na mszy św.
  5. Za tydzień w niedzielę wypada ostatnia niedziela miesiąca, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Rozdawać będziemy Boże Krówki – cukierki z cytatami świętych a także poświęcone wino jakie otrzymaliśmy z Fundacji pod Damaszkiem przywiezione z Kany Galilejskiej – miejsca gdzie Pan Jezus dokonał pierwszego cudu przemieniając wodę w wino. Przy tej okazji zbieramy ofiary do puszki na dalszą działalność Fundacji pod Damaszkiem.
  6. 31 grudnia o godz. 17.00 msza św. zbiorowa dziękczynna za przeżyty rok 2020. Po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo dziękczynno przebłagalne. W związku z restrykcjami zarządzonymi przez Rząd 31 grudnia we czwartek nie będzie adoracji od 23.00 do północy. Zapraszamy na adorację bezpośrednio po mszy św. o 17.00.
  7. W związku z odwołaniem przez Arcybiskupa Lubelskiego tegorocznej kolędy, w styczniu msze św. będą sprawowane również oprócz zaplanowanych na godz. 7.00 w godz. 16.00 i 17.00. Są na styczeń wolne intencje mszy św. Na wizyty u chorych oraz poświęcenie nowych domów można umawiać się indywidualnie już po świętach. Przez okres całego roku możliwe też są spotkania tak jak odbywa się to dotychczas, jeśli mamy życzenie spotkania z księdzem, omówienia ważnych rodzinnych spraw czy pobłogosławienia mieszkania.
  8. Wizyty u chorych w dniu 1 stycznia proszę potwierdzać najpóźniej do 31 grudnia. Odbędą się one pomiędzy godziną 14.00 a 16.00.