OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 marca 2021 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne. Droga krzyżowa w piątki po mszy św. o 17 tej, Gorzkie Żale niedziela o 16.30.
 2. We czwartek Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 16.00 i 17.00. Na mszy św. o 17 tej błogosławieństwo matek spodziewających się dzieci.
 3. Za tydzień niedziela palmowa. Celebrację i poświęcenie palm zaczynać będziemy na zewnątrz od fragmentu Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie święcąc palmy wejdziemy do kościoła. Dziś przed kościołem harcerze rozdają za dowolną ofiarą palmy.
 4. Zbiórki ministranckie w najbliższym tygodniu. W piątek po Drodze Krzyżowej lektorzy, w sobotę po mszy o 17 tej ministranci i lektorzy.
 5. W związku z dotychczasowymi ograniczeniami Triduum Paschalne i Rezurekcję będziemy sprawować zewnątrz kościoła, aby umożliwić udział wszystkich, którzy chcą wziąć udział w obchodach Wielkiego Tygodnia. Kościół będzie otwarty i będzie można wejść do środka, ale ołtarz będzie na zewnątrz i tam będzie sprawowana większość obrzędów. Szczegóły podam za tydzień.
 6. We czwartek kolejna konferencja dla narzeczonych zaś od 23.00 do północy adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem męki Pańskiej.
 7. Przy wyjściu z kościoła dostępna jest za dowolną ofiarą kawa misyjna zarówno mielona jak i ziarnista. Wszystko, co zostanie po rozliczeniu z dystrybutorem (Fundacja płaci za paczkę 125 g ok 10 zł, za 250 g ok. 20 zł) przeznaczone jest na Stypendium Misyjne dla Eldine, młodej kenijskiej studentki. Jak na stole wigilijnym stawiamy świecę Caritas, tak możemy wesprzeć dzieło Fundacji pijąc kawę lub herbatę (nie tylko) w świąteczny poranek. Herbarta dotrze do nas w tym tygodniu.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Fundacja pod Damaszkiem rozdaje Boże Krówki i zbiera ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę na mszach św. o 17 tej Rekolekcje „Last minute”. Po mszach rekolekcyjnych spowiedź „do ostatniego penitenta”.
 10. W sobotę wizyty u chorych od godz. 09.00. Proszę zgłaszać chorych do piątku wieczorem.
 11. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Makowski