Ziemia Święta – 13 -20 lipiec 2022

SAMSUNG CSC

Fundacja pod Damaszkiem zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

TERMIN: 13-20 lipiec 2022

CENA: 1999 PLN + 625 $ plus składka na wejściówki (ujęte w cena nie zawiera) 180 $

Informacje i zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

Touroperator: Awertour (www.awertour.eu)

 

Trasa: Tel Awiw – Betlejem – Ain Karem – Jerozolima – Jordan – Tyberiada – Nazaret – Kana Galilejska – Hajfa – Jerycho

 1. dzień Zbiórka na lotnisku w Warszawa, odprawa biletowo-paszportowa i przelot do Izraela na lotnisko w Tel Awiwie. Zwiedzanie Jaffy, Msza Święta w kościele św. Piotra .Przejazd w kierunku Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 2. dzień Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 3. dzień| Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta, Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościółśw. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 4. dzień Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 5. dzień Po śniadaniu wyjazd w okolice Jeziora Tyberiadzkiego, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra, oraz rejs po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.
 6. dzień Po śniadaniu rejs łodzią po jeziorze Galilejskim. Następnie nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Przejazd i zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd w kierunku Hajfy- Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 7. dzień Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Fakultatywny wyjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
 8. dzień Po śniadaniu przejazd do Tel Awiwu. Przejazd na lotnisko. Powrót do kraju, zakończenie pielgrzymki.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA CZAS LĄDOWANIA I WYLOTU, ŚWIĘTA LOKALNE, DOSTĘPNOŚCI HOTELI ORAZ ŚWIĄT LOKALNYCH – O KOLEJNOŚCI DECYDUJE BIURO LOKALNE  ORAZ PRZEWODNIK

 

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem w obie strony, bagaż rejstrowany 20 kg
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach*** lub ****
 • Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
 • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
 • Opieka pilota-przewodnika,
 • Ubezpieczenie NNW, KL + CP, BP

Cena nie zawiera:

 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP 26 zł
 • Biletów wstępów (taksówki na górę Tabor, zwyczajowe napiwki,
 • bilety wstępów do odwiedzanych miejsc, test PCR w Izrealu)
 • łącznie 180 USD )
 • Wynajem zestawu słuchawkowego 40 PLN)
 • Dopłaty do pokoju 1-os 180 USD
 • Napojów do kolacji (darmowa woda)

 

Uwagi:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Paszport ważny 6 miesięcy od daty wylotu (bez pieczątek libańskich i syryjskich)

 

Ubezpieczenie:

W ramach ceny wyjazdu wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są przez Biuro od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, bagażu

 

Dodatkowo można ubezpieczyć się od:

 1. Kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (np. choroba, zdarzenie losowe).
  (ubezpieczenie musi być zadeklarowane i wykupione najpóźniej w ciągu 3 dni od podpisania umowy).
 2. Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych – cena indywidualna ustalana w Biurze.