FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA 15 – 22 sierpnia

Touroperator: Frater (www.frater.pl)

TERMIN:   15-22.08.2022

CENA:        4000 zł + 150 €

Informacje i zapisy: +48604988929, +48 607297285, +48691345293

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku o godz. 17:15. Wylot o godz. 19:15. Przylot do Lizbony ok. 22:20. Przejazd na nocleg do Fatimy. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Fatimie wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, krótkie zwiedzanie oraz czas wolny na plaży. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Tomar, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO Convento de Cristo – imponujący kompleks klasztorny wybudowany i rozbudowany przez Templariuszy, którego elementy stały się wzorcem specyficznego stylu architektury – stylu manuelińskiego. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Tu przez 57 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy siostra Łucja.  Coimbra słynna jest także z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r., uniwersytetu. Zobaczymy również: starówkę, wieżę  zegarową Torre oraz memoriał siostry Łucji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Porto lub Bragi.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Następnie przejście fragmentu ostatniego etapu słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Czas wolny.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny.  Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama, nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Zobaczymy tereny, gdzie odbyła się wystawa światowa Expo w 1998 r. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.

 

DZIEŃ 8

Wczesne śniadanie. Przejazd na zachodni kraniec Europy – Cabo da Roca. Widok Atlantyku z miejsca, które przez wieki uznawane było za koniec znanego świata i o którym mówiono „tu kończy się ląd a zaczyna morze”. Pamiątkowe zdjęcia i transfer na lotnisko Odprawa o godz. 11:15. Wylot o 13:15. Przelot powrotny do Warszawy o 18:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:   15-22.08.2022

CENA:        4000 zł + 150 €

 

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • bilety wstępu i przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
 • opłatę na TFG + TFP

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument dowód osobisty lub paszport
 • niektóre punkty programu mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń COVID-19