PARYŻ · PARAY-LE-MONIAL · ARS · LYON · LA SALETTE · MARSYLIA · MORZE ŚRÓDZIEMNE · CARCASSONNE · LOURDES · BIARRITZ · OCEAN ATLANTYCKI · TOURS · AMBOISE · WERSAL

 

Touroperator: FRATER (www.frater.pl)

TERMIN:          04 – 12.07.2023

CENA:             4480 ZŁ + 180 EUR     

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników, transfer na lotnisko. Przelot do Paryża. Przejazd na zwiedzanie Paryża. Z wysokości Wzgórza Montmartre popatrzymy na rozległy Paryż. Na placu Du Tertre zobaczymy, jak malują obrazy współcześni malarze. Zwiedzimy też Bazylikę Sacre Coeur. Przejazd w okolice Pól Elizejskich. Spacer od Łuku Triumfalnego do placu Zgody. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Paryża.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na dalsze zwiedzanie Paryża. Bulwarem św. Michała, przejście do Dzielnicy Łacińskiej. Przejdziemy obok Sorbony, Panteonu – miejsca pochówku Wielkich Synów Francji. Zwiedzimy kościół Saint Etienne Du Mont, gdzie wykładali św. Bonawentura i św. Tomasz z Akwinu. Tu przechowuje się relikwie św. Genowefy – patronki Paryża. Udamy się do kaplicy Cudownego Medalika. Popołudnie spędzimy na Polu Marsowym, w okolicy Wieży Eiffla. Na zakończenie dnia odbędziemy rejs po Sekwanie. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Paray-le-Monial, gdzie nawiedzimy sanktuarium. Tutaj żyła św. Małgorzata Maria Alacoque. Dzięki jej objawieniom dotyczącym kultu Najświętszego Serca Jezusowego, siedemnastowieczne miasto stało się znane na całym świecie. Odwiedzimy klasztor Sióstr Wizytek i pomodlimy się przy grobie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Następnie udamy się do Ars – miasta św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki świętego. Przejazd do Lyonu. Spacer po starym mieście. Nawiedzimy m.in. romańsko-gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela z XV wieku ze słynnym XIV-wiecznym zegarem astronomicznym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice La Salette.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do La Salette. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. Wspaniałe otoczenie pięknych wzgórz, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większą liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Marsylii.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Marsylii – spacer połączony ze zwiedzaniem miasta, nawiedzimy m.in.: Bazylikę Notre-Dame de la Garde, z 60-metrową wieżą zwieńczoną jedenastometrową figurą Madonny z Dzieciątkiem, widoczną z każdego miejsca w mieście oraz w najbliższych okolicach na morzu. Dla chętnych plaża miejska – pogranicze Lazurowego i Ametystowego Wybrzeża – czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Udamy się do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi

murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą, Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd do Biarritz – kurortu nad Atlantykiem. Czas wolny na wypoczynek na plaży, kąpiele morskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tours lub okolicy.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Tours. Spacer po mieście, które od V w. jest ośrodkiem kultu św. Marcina. Nawiedzimy bazylikę zbudowaną przy grobie św. Marcina. Przejazd do Amboise, gdzie zwiedzimy wybudowaną przez Karola VII rezydencję królewską, łączącą w sobie obronne funkcje zamku z reprezentacyjnym stylem pałacu. Przejazd do Wersalu – spacer po ogrodach wersalskich będących synonimem francuskiego stylu w sztuce ogrodowej oraz symbolem rozmachu i potęgi Francji epoki Ludwików. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Paryża.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot powrotny. Transport do miejsca zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

 

 

TERMIN:          12 – 20.07.2023

CENA:             4480 zł + 180 EUR     

 

 

ZAPEWNIAMY:

 • transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem
 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami,
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych w wymaganych miejscach, nagłośnienie grupy
 • opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
 • zapisy na listę uczestników z wpłatą 1000 zł, pozostała kwota – 30 dni przed terminem wyjazdu

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.