BZOMMAR BALAMAND BATROUN MAGHDOUCHE – TYR – SYDON – ANNAYA JRABATA – KFIFANE BEKAA KAFRA – LAS CEDRÓW – DOLINA KADISHA – BEJRUT – HARISSA JEITA
 BYBLOS ZAHLE BAALBEK KSARA

 Touroperator: Orlando Travel (www.orlando.com.pl)

TERMIN:    20.06 – 28.06.2023

CENA:         2490 PLN/os. + 750 USD/os.

Zapisy: +48604988929, +48607297285, +48691345293

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  Wylot DO BEJRUTU

O godzinie 19.30 spotykamy się na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot o godz.22:25.

Dzień 2: BZOMMAR – BALAMAND – BATROUN

Przylot do Bejrutu o godz. 02:55 (nad ranem dnia następnego). Lądowanie w Bejrucie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Krótki odpoczynek i śniadanie. Po nim udamy się do Bzommar, gdzie znajduje się jedyna na Bliskim wschodzie kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Następnie przejedziemy do  Balamand, gdzie znajduje się prawosławny klasztor w Antiochianii, poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. W godzinach popołudniowych przejedziemy do Hamata, gdzie nawiedzimy klasztoru Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła, która objawiła się marynarzom jako światło prowadzące do bezpiecznego brzegu). Na zakończenie zwiedzania udamy się do Batroun – spacer po mieście. Czas wolny na plażę. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: ANNAYA – JRABATA – KFIFANE (22.06.2023)

Śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne święto św. Charbela. Weźmiemy udział w procesji od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha bł. Stefana Nehmé, którego ciało nie ulega zepsuciu, znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: MAGHDOUCHE TYR – SYDON

Rano po śniadaniu przejazd do Maghdoushe Nawiedzimy tam Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu. Następnie udamy się do znanych w starożytności miast fenickich: Sydonu i Tyru. Z Ewangelii dowiadujemy się, że także tutaj nauczał i dokonywał cudów Pan Jezus. To tutaj powstały jedne z pierwszych wspólnot chrześcijańskich, przebywał tu również św. Paweł. Zobaczymy Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabrykę i targ mydła z XV wieku. Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że z tutejszych portów wypływały cedry do budowy Świątyni
w Jerozolimie. Zwiedzamy pozostałości starożytnych miast i poznamy niezwykłe historie miejscowości
i mieszkańców, którzy mieli okazje doświadczyć cudów proroka Eliasza i Jezusa. Po całodziennym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: BEKAA KAFRA LAS CEDRÓW DOLINA KADISHA

Rano, po śniadaniu wyjazd do miejsc związanych z postacią św. Charbela. Zobaczymy Bekaa Kafra, miejsce urodzenia Świętego. Jest to także najwyżej położona zamieszkała miejscowość na Bliskim Wschodzie na wysokości 2000 m n.p.m. Pamiątką po Świętym jest tutaj skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Następnie udamy się do Lasu Bożych Cedrów, opisanych w Starym Testamencie, poszukiwanych niegdyś do budowy wielkich budowli sakralnych. Spacer po rezerwacie drzew cedrowych. Na zakończenia dnia nawiedzimy Klasztor św. Antoniego
w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: BEJRUT – ANNAYA

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Bejrutu. Zobaczymy Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Spacer po odnowionym Starym Mieście. Następnie przejazd do Annaya. Zwiedzimy tam klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: HARISSA JEITA – BYBLOS

Rano, po śniadaniu udamy się do Harissa -bardzo ważnego ośrodku pielgrzymkowego chrześcijan libańskich oraz miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Następnie weźmiemy udział wycieczce do Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajdująca się około 18 km na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu Na koniec dnia udamy się do Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. W mieście znajdują się zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: mury obronne, stare miasto, Kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: ZAHLE – BAALBEK – KSARA

Rano, po śniadaniu przejazd do sanktuarium Matki Bożej z Zahleh. Miasto poezji i wina, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się na zwiedzanie Baalbek, gdzie znajduje się kamień kobiety ciężarnej (największy kamień na świecie) świątynia Wenus, świątynia Jowisza, ruiny rzymskie. Na zakończenia dnia udamy się do Jaskini Ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9: LIBAN –  POLSKA

W nocy wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski o godzinie 03.50 (nad ranem). Lądowanie w Warszawie o godzinie 06.30 (rano). Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Warszawa – Bejrut – Warszawa, bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 8 noclegów w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje wg programu
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota i przewodnika miejscowego
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

 

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • obowiązkowych napiwków dla przewodników, kierowców, obsługi hotelowej, słuchawek podczas zwiedzania, (łącznie ok. 90 USD/os. – zbierane przez pilota grupy)
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Polsce
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (450 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie ok 300 USD)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

 

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. wymagany jest paszport, ważny min. 6 miesięcy od powrotu do kraju, bez pieczątek i innych znaków potwierdzających pobyt w Izraelu (dotyczy również pieczątek jordańskich i egipskich drogowych przejść granicznych z Izraelem).
 2. Zalecamy by na pielgrzymkę zapisywały się osoby zaszczepione na COVID 19, dla osób nie zaszczepiony aktualne przepisy dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/liban
 3. Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za zamiany przepisów covidowych.
 4. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 5. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotu.
 6. Cena skalkulowana jest dla grupy 35 os.
 7. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.