Touroperator: Frater (www.frater.pl)

Termin: 10 – 18.08.2023

Cena: 3740 PLN + 100 €

Zapisy: +48604988929, +48707297285, +48691345293

 

KARLSKRONA – VADSTENA – SZTOKHOLM – TURKU – HELSINKI

TALLINN – RYGA – JURMALA – SZAWLE – WILNO – KOWNO

 

PROGRAM RAMOWY  9 DNI 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lublina w godzinach porannych. Przejazd do Gdyni. Zaokrętowanie na promie do Karlskrony, przydział kabin. Obiadokolacja. Około 10-godzinny rejs z możliwością zakupów i korzystania z atrakcji promowych – m.in. sklepów, barów, restauracji, otwartego pokładu. 

DZIEŃ 2

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Karlskrony. Wyokrętowanie. Krótki spacer po mieście wpisanym na Listę UNESCO. Zobaczymy: rynek z kościołami Fryderyka i Trójcy Świętej, ratuszem, dawną wieżą ciśnień, a także pomnikiem założyciela miasta Karola XI. Przejazd do Vadsteny, położonej na wschodnim brzegu jeziora Wetter. Spacer po centrum miasta. Nawiedzimy średniowieczny kościół, konsekrowany w 1430 roku. Znajdują się tu relikwie św. Brygidy – jedynej kanonizowanej Szwedki. Kościół św. Brygidy należy do największych średniowiecznych kościołów Szwecji. Zwiedzimy także muzeum poświęcone św. Brygidzie, które znajduje się w dawnych budynkach klasztornych. Niedaleko znajduje się dom Sióstr Brygidek – zakonu założonego przez Świętą. Zobaczymy także zamek Vadstena, zbudowany początkowo jako forteca, następnie przekształcony w pałac (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Sztokholmu. 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Sztokholmu. Spacer po Starym Mieście położonym na wyspach. Jest to jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie. W 1914 roku do Sztokholmu przybyła siostra Urszula Ledóchowska i organizowała szeroką działalność społeczną, religijną i edukacyjną, podkreślając swoje polskie pochodzenie. Nawiedzimy Katedrę św. Mikołaja – najstarszy budynek na starówce, liczący blisko 700 lat. Katedra ma dla Szwedów ogromnie znaczenie, ponieważ w niej odbywają się wszystkie uroczystości dworskie. Ponadto zobaczymy kościół Niemiecki, Zamek Królewski, ratusz i Filharmonię, gdzie wręczane są nagrody Nobla. Zwiedzimy Muzeum Galeonu Vasa, poświęcone jedynemu na świecie XVII-wiecznemu żaglowcowi. W muzeum odtworzono dla zwiedzających górny pokład działowy i kajutę admiralską. Wśród znalezionych przedmiotów eksponowane są m. in. drewniane łyżki i talerze marynarzy, oficerska zastawa z cyny i gliny, sprzęt medyczny oraz monety i inne rzeczy osobistego użytku. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na promie płynącym do Turku. Obiadokolacja i nocleg na promie. 

DZIEŃ 4

Śniadanie na promie. Wyokrętowanie w Turku. Krótki spacer po mieście. Przejazd do Helsinek. Przejazd do dzielnicy Töölö, gdzie zwiedzimy Kościół Temppeliaukio, tzw. „Skalny Kościół”. Podziemny kościół został zbudowany wewnątrz masywnych, granitowych skał, pośrodku placu. Kolejno udamy się na spacer po mieście, zobaczymy m.in.: plac Senacki, katedrę helsińską, pałac rządowy, gmachy uniwersytetu helsińskiego oraz biblioteki uniwersyteckiej. Czas wolny na placu targowym. Tutaj znajdziemy duży wybór towarów charakterystycznych dla Finlandii, począwszy od tradycyjnych specjałów kulinarnych aż do różnorodnych pamiątek. Obiadokolacja. Przejazd do portu. Przeprawa promowa do Tallinna, zakwaterowanie na promie, nocleg. 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wykwaterowanie. Zwiedzanie Tallinna. Zobaczymy dolne i górne Stare Miasto – wzgórze Toompea, parlament, cerkiew Aleksandra Newskiego, gotycką katedrę NMP, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami: „Długi Herman”, „Gruba Małgorzata”, rynek Starego Miasta, ratusz, renesansowy dom Bractwa Czarnogłowych, Wielka Gildia Kupiecka. Czas wolny. W miarę możliwości czasowych: miłośnikom przyrody proponujemy spacer po wczesnoklasycystycznym zespole pałacowo- parkowym, dawnej rezydencji Piotra I Wielkiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rygi. 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczymy: kościół św. Piotra z XIII w., plac Katedralny, katedrę Ryską pw. NMP, katedrę katolicką, ratusz, dom Wagi i dom Bractwa Czarnogłowych, kamienice Wielkiej i Małej Gildii, zespół średniowiecznych kamieniczek – „Trzej Bracia”, mury obronne z Bramą Szwedzką i Basztą Prochową, zamek Kawalerów Mieczowych – siedziba prezydenta. Po południu udamy się do Jurmali – znanego uzdrowiska położonego nad Zatoką Ryską Morza Bałtyckiego. Atutem turystycznym kurortu jest czysta plaża w Majori i Bulduri oraz doskonale rozwinięta sieć gastronomiczna i sanatoryjna. Czas wolny na wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd w okolice Szawle. Udamy się na Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży, przywożonych przez pielgrzymów z całego świata od czasów powstania listopadowego. Przejazd do Wilna, obiadokolacja, po której czas wolny na starówce. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym zwiedzanie Wilna. Nawiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zwiedzanie Starówki: kościół św. Teresy, klasztor Bazylianów, plac Ratuszowy, kościół św. Jana, barokowy zespół Uniwersytetu Wileńskiego. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Ponadto zobaczymy odradzający się Zamek Królewski, katedrę św. Stanisława, kościoły św. Anny i Bernardynów, pomnik Mickiewicza. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna. Krótka wizyta w dzielnicy Antokol: kościół śś. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Wyjazd w drogę powrotną. Spacer połączony ze zwiedzaniem Kowna. w Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych. 

 

TERMIN:  10-18.08.2023

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 5 noclegów w hotelach *** pokoje 2–os. z łazienkami, 3 noclegi na promie w kajutach 4-os (w cenie) lub za dopłatą 

   60 EUR od osoby za 3 noclegi w kabinach dwuosobowych

  • 8 śniadań, 8 obiadokolacji – w tym dwie bufetowe na promach 
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15000 zł i 10 000 zł w RP
  • opłatę na TFG i TFP
  • bilety wstępu, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 

 

UWAGI:

  • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.