Touroperator: Frater (www.frater.pl)

Termin: 19 – 26.08.2023

Cena: 4400 PLN + 220 $

Zapisy: +48604988929, +48707297285, +48691345293

 

IZRAEL – ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK

KANA GALILEJSKA · NAZARET · HAJFA · GÓRA TABOR · GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW · TABGHA · KAFARNAUM · JEZIORO GENEZARET · BETLEJEM · MORZE MARTWE · (KALIA BEACH, EN BOKEK) · JEROZOLIMA · EIN KAREM · GÓRA SYJON · BETANIA · JERYCHO · QUMRAN – JAFFA ·TEL AWIW 

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot. Przylot do Tel Awiwu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Galilei.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, w której JezuZwiastowania. Do tej pory odwiedziłos Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu – przemiany wody w wino na godach weselnych. Pan Jezus uświęcił w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Następnie udamy się do Nazaretu – miejsca Zwiastowania przez archanioła Gabriela najdonioślejszego wydarzenia w dziejach całej rodziny ludzkiej. Oto Bóg poczyna się w człowieku mocą Ducha Świętego, a Maryja staje się przez swoje posłuszeństwo Matką Bożą. Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z Grotą  ją również trzech papieży Paweł VI (5 stycznia 1964 r.), Jan Paweł II (25 marca 2000 r.) i Benedykt XVI (14 maja 2009 r.). Nawiedzimy ponadto kościół św. Józefa, gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał 30 lat, zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. 

Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Stella Maris przy klasztorze Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Morza. Klasztor jest głównym miejscem kultu Matki Bożej Szkaplerznej Królowej Karmelu. Sanktuarium poświęcone jest także prorokowi Eliaszowi. Znajdująca się w pobliżu latarnia morska przywołuje obraz Najświętszej Marii Panny i jej wstawienniczej roli w Kościele katolickim, jako „światła przewodniego”. Nawiedzimy grotę proroka Eliasza. To z tego miejsca Eliasz modlił się, by zakończyła się susza panująca w Izraelu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Galilei. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Zobaczymy Górę Błogosławieństw, gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw będących dla chrześcijanina drogowskazami na drodze do nieba. Udamy się do Tabgha, aby zwiedzić kościół Prymatu zbudowany na przystani z czasów rzymskich, gdzie Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował posiłek. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość, gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. Zobaczymy także kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – to w tym miejscu Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. W Kafarnaum, zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście i wygłoszenie mowy Eucharystycznej. Następnie rejs statkiem przez jezioro Genezaret. Lunch w kibucu z degustacją ryby św. Piotra. Czas wolny – w zależności od pory roku możliwość kąpieli w jeziorze Genezaret. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

DZIEŃ 4 

Śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę św. Józefa,  gdzie św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota św. Hieronima, gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw. Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko. Udamy się na Pole Pasterzy, by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali Dobrą Nowinę. Następnie wypoczynek nad Morzem Martwym – na plaży Kalia Beach, znanej przede wszystkim z obfitości leczniczego błota. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, z którego Pan Jezus wstąpił do Nieba. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Tu znajduje się grota,  gdzie Pan Jezus nauczał swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz. W grocie tej odbył się także Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tu Apostołowie zadecydowali, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. W tym miejscu odmówimy Skład Apostolski oraz Modlitwę Pańską. Z kolei udamy się do kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej się przy starożytnej drodze rzymskiej, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Tutaj Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą – miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Schodząc  przy Dolinie Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się Zmartwychwstanie, zobaczymy cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny. Udamy się do kościoła Grobu Maryi oraz do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza. Dalsze zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do sadzawki Betesda oraz kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Stamtąd udamy się do kościoła Biczowania oraz kościoła Skazania na Śmierć Pana Jezusa, gdzie zaczyna się Via Dolorosa – Droga Krzyżowa Pana Jezusa. Kolejnymi stacjami Drogi Krzyżowej udamy się do Bazyliki Grobu Pańskiego. Na Golgocie nawiedzimy XII stację Drogi Krzyżowej – Śmierć na Krzyżu. Nawiedzimy Boży Grób, dotykając marmurowej płyty pustego grobu Pana Jezusa. Następnie udamy się do najświętszego miejsca judaizmu – tzw. Ściany Płaczu. Czas wolny na osobistą modlitwę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Ein Karem – miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wyznanie św. Elżbiety spowodowało wyśpiewanie przez Maryję kantyku „Magnifikat”. Po urodzeniu św. Jana Chrzciciela Zachariasz wyśpiewał kantyk „Benedictus”. Następnie udamy się na Górę Syjon. Nawiedzimy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Zobaczymy także kościół Zaśnięcia NMP oraz kościół Piania Koguta – św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się na terenie dawnego pałacu Kajfasza, w którym odbył się sąd Wysokiej Rady nad Jezusem, a św. Piotr trzykroć zaparł się znajomości z Mistrzem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Betanii, miejscowości Marii Marty i Łazarza. Msza Św. Następnie udamy się do Jerycha, gdzie zobaczymy symboliczną Sykomorę – drzewo, na które wspiął się Zacheusz, aby dojrzeć Chrystusa, a także wjedziemy kolejką linową na Górę Kuszenia ze wspaniałą panoramą doliny Jordanu. W miarę możliwości – wejście do klasztoru. Przejazd do Miejsca Chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie udamy się do Qumran – zwiedzimy miejsce jednego z najsłynniejszych odkryć archeologicznych XX wieku – zwojów znad Morza Martwego. Przejazd nad Morze Martwe. Czas wolny na wypoczynek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także św. Piotr. Klimat miasteczka portowego i osady rybackiej przetrwał tu do dziś, a tutejsze śródziemnomorskie plaże należą do wyjątkowo pięknych. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Awiwu – spacer promenadą nadmorską, czas wolny na plaży. 

Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 17:45. Wylot o godz. 20:45. Przylot o godz. 23:55. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN: 19 – 26.08.2023

CENA:      4400 zł + 220 USD

 

ZAPEWNIAMY: 

przelot w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi, komfortowy przejazd na całej trasie, 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-os. z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 15000 zł, do 10 000 zł w RP, bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe, opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI: 

wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych. Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom, dokument niezbędny do wyjazdu: paszport, w którym nie może być pieczęci Syrii, Iranu, Libanu i Libii, Możliwość zorganizowania transferu na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą.

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.