Touroperator: Frater (www.frater.pl)

TERMIN:       25.09 – 02.10.2023

CENA:           4480 zł + 120 EUR

Zapisy: +48604988929, +48607297285, +48691345293

 

LIZBONA · ALMADA · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBAÇA · NAZARE · PORTO · BRAGA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · SINTRA · CABO DA ROCA

 

PROGRAM RAMOWY 8 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku MPL Okęcie. Przelot do Lizbony. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta – wieża Belem, replika samolotu Fairey IIID, mozaika Róży Wiatrów, pomnik Odkrywców, klasztor Hieronimitów. Czas wolny. Przejazd inżynieryjnym arcydziełem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Z podstawy postumentu roztacza się wspaniała panorama Lizbony. Powrót do Lizbony do dzielnicy Bairro Alto, taras widokowy. Przejazd do dzielnicy Alfama, nawiedzimy katedrę oraz kościół pw. św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego wybudowanego w miejscu objawień Matki Bożej. Zobaczymy Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, kaplicę Objawień, kościół Trójcy Przenajświętszej, wystawę „Światło i Pokój”, gdzie gromadzone są dary i wota dla Matki Bożej Fatimskiej, pomniki papieży Jana Pawła II i Pawła VI, betonowy fragment muru berlińskiego – pamiątka Bożej interwencji w upadku komunizmu, zapowiedzianego w Fatimie. Droga Krzyżowa. Następnie przejazd do wioski Aljustrel – zwiedzanie miejsc związanych z życiem Hiacynty, Franciszka i Łucji. Powrót do Sanktuarium. Czas wolny. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w Batalha – arcydzieło stylu gotyckiego. Podziwiać będziemy kaplicę fundatorów, krużganki królewskie, kapitularz, niedokończone kaplice, Grób Nieznanego Żołnierza i refektarz. Przejazd do Alcobaça. Nawiedzimy klasztor Santa Maria de Alcobaça. Zobaczymy także komnaty królewskie z licznymi posągami królów portugalskich i cennymi polichromiami. Przejazd do Nazare – wizyta w pięknym kurorcie położonym na wybrzeżu Atlantyku, między skalistym Cabo Carvoeiro i Cabo Mondego. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Krótkie zwiedzanie: barokowy kościół Nossa Senhora da Nazaré, mała kaplica Ermida da Memória. Czas wolny. Powrót na obiadokolację, po której udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Porto, położonego malowniczo na wzgórzu, nad rzeką Douro. Zwiedzimy m.in. muzeum w dawnym kościele św. Franciszka oraz katedrę. Spacer po starej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Następnie przejście fragmentu ostatniego etapu słynnego szlaku pielgrzymkowego El Camino. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sintry – zwiedzimy miasto i Pałac Narodowy – dawną rezydencję królewską. Następnie udamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – położony na urwisku skalnym o wysokości ok. 140 m. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Lizbony.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN:       25.09 – 02.10.2023

CENA:           4480 zł + 120 EUR

 

ZAPEWNIAMY:

 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15000 zł, do 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz pozostałe wydatki programowe
 • opłatę na TFG i TFP

 

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument dowód osobisty lub paszport
 • istnieje możliwość zorganizowania transferu z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.