Touroperator: Frater (www.frater.pl)

TERMIN: 27.06 – 09.07.2023             

CENA:      4320 zł + 220 EUR

Zapisy: +48604988929, +48607297285, +48691345293

 

BRNO · WZGÓRZE KAHLENBERG · WENECJA · ASYŻ · RZYM · WATYKAN · MONTE CASSINO · GAETA · NEAPOL · SAN GIOVANNI ROTONDO · MONTE SANT’ ANGELO · SERRACAPRIOLA · LANCIANO · MANOPPELLO · LORETO · WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM · PADWA

 

PROGRAM RAMOWY 13 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z parafii we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Brna. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in. ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem, zegar astronomiczny na placu wolności, który ma 6 metrów wysokości, fontannę skalną o średnicy 15 metrów. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Czech.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg ze wspaniałą panoramą Wiednia. To właśnie z tego miejsca w 1683 roku król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Nawiedzimy „Sanktuarium Pielgrzymów Polskich” – kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Odbędziemy rejs na jedną z wysp laguny – Murano lub Burano. Następnie udamy się na spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. W trakcie spaceru po zabytkowym centrum miasta, zobaczymy plac św. Marka, Pałac Dożów, most Westchnień, Bazylikę św. Marka, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz Bazylikę św. Klary. Czas wolny – możliwość relaksu na średniowiecznej starówce. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Udamy się do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską – rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Wizyta w Muzeach Watykańskich. Udamy się do Pinakoteki – zbiór dzieł malarskich i arrasów. Przejście na tzw. dziedziniec Pinii i wejście do galerii Pio Clementino ze zbiorem rzeźb starożytnych, galeria arrasów i map, sala Sobieskiego, Stanze Rafaela – reprezentacyjne apartamenty papieskie oraz kaplica Sykstyńska, gdzie obejrzymy wspaniałe freski – arcydzieła Michała Anioła m.in. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama. Na zakończenie dnia udamy się na spacer po Rzymie Starożytnym, zobaczymy m.in.: Koloseum (z zewnątrz), Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kolumna Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna. Obiadokolacja i nocleg w Rzymie.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Udamy się do Watykanu – w zależności od obecności Ojca Świętego, weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański. Przejście znaną Via della Conciliazione, w kierunku Zamku Świętego Anioła. Następnie przez most Świętego Anioła udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego: plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi, a także starożytny Panteon. Na Placu Hiszpańskim oddamy cześć Matce Bożej, której statua ustawiona jest na szczycie kolumny. Udamy się do Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieży. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych: Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Następnie zwiedzimy Katakumby św. Kaliksta – część starożytnych rzymskich katakumb, miejsce spotkań i pochówków chrześcijan. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego z grobami św. Benedykta i św. Scholastyki. Nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Andersa – Msza Święta polowa. Przejazd do Gaety – miasteczka położonego urokliwie nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Nawiedzimy Sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Trójcy, zwanym też Montagna Spaccata („pęknięta góra”). Według starej tradycji chrześcijańskiej trzy szczeliny utworzyły się na wskutek trzęsień ziemi powstałych w momencie śmierci Chrystusa na krzyżu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Modlitwa przy grobie Ojca Dolindo Ruotolo przy kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes. Kolejno przejazd na Piazza del Plebiscito, czyli Plac Plebiscytu. Zobaczymy m.in.: okazały Pałac Królewski – w przeszłości w tym miejscu istniała rezydencja władców hiszpańskich, Castel Nuovo, czyli Nowy Zamek – twierdzę warowną z Basztą Andegaweńską, Teatr San Carlo – najstarszy teatr operowy na świecie, Galerię Umberto I – zbudowany w stylu neorenesansowym pasaż handlowy ze stalowo szklanym dachem oraz Via Toledo – najbardziej reprezentacyjną arterię Neapolu. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio – miejsca, w którym Święty spędził większość życia. Udamy się do świątyni klasztornej Matki Bożej Łaskawej, w której o. Pio otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego. Nawiedzimy nowy kościół, w którym wystawione jest ciało o. Pio w kryształowej trumnie – czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła. Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Wczesne śniadanie. Przejazd do Serracapriola. W wybudowanym w XVI w. konwencie kapucyńskim przeżywał swój nowicjat Brat Pio – przyszły święty stygmatyk i jeden z największych wspomożycieli w walce ze złem. Także tutaj, w wieku XVI i XVII w. posługiwał inny wielki egzorcysta uzdrawiający wielu z opętania, także do dziś – Ojciec Matteo d’Agnone, którego doczesne szczątki złożono w prezbiterium tutejszego kościoła. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Kolejno przejazd do małej osady Manoppello. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Loreto.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzimy Sanktuarium św. Domku, niezwykłą relikwię – nazaretański domek, w którym dorastała Maryja, a potem także mały Jezus. Zobaczymy też pobliskie kaplice i kapliczki, w tym: kaplicę polską. Kolejno udamy się na wypoczynek nad Adriatykiem. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy Bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji, pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do Bazyliki św. Antoniego, zwaną „Cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13

Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 27.06 – 09.07.2023             

CENA:      4320 zł + 220 EUR

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • komfortowy przejazd na całej trasie
  • 12 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 12 śniadań, 12 obiadokolacji
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP
  • bilety wstępu, przewodników lokalnych oraz inne wydatki związane z realizacją programu
  • opłatę na TFG i TFP

UWAGI:

  • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument: dowód osobisty lub paszport

• Zapisy z wpłatą 1000 zł, dopłata 3320 zł do dnia 27.05.2023, EUR płatne pilotowi w pierwszym dniu wyjazdu, nie będą rozliczane

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.