MEDJUGORIE ∙ WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM ∙ FISH PICNIK* ∙ DUBROWNIK* – MOSTAR ∙ WODOSPADY KRAVICA ∙ SARAJEWO ∙ JAJCE

Zapisy:

ks. Mirosław Matuszny +48 604 988 929

Justyna Dusza: +48 691 345 293

Agnieszka Dudek +48 607 297 285

 

 

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie – dzień przeznaczony na pobyt w Medjugorie – mieście, gdzie szóstce Widzących Matka Boża zaczęła się ukazywać 24 czerwca 1981, w miejscu zwanym Podbrdo. W kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące sceny z życia Maryi Dziewicy oraz związane z objawieniami. Udział w Mszy św. oraz w uroczystościach religijnych Sanktuarium. Wejście na górę Kriżewac – krzyż z wmurowanymi relikwiami krzyża Jezusa, wzniesiony na pamiątkę 1900. rocznicy męki Jezusowej. Czas na modlitwę. Powrót, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Udział w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień, gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W 1989 roku przy ścieżce postawiono odlewy z brązu radosnych i bolesnych tajemnic różańca wykonane przez prof. Carmela Puzzla z Florencji. Z prawej strony podnóża Góry Objawień – Podbrdo, znajduje się Niebieski Krzyż. W tym miejscu od 4 lipca 1982 roku, spotyka się grupa modlitewna wizjonera Ivana. Czas pobytu w Sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Udział w uroczystościach religijnych Sanktuarium oraz  czas na osobiste przeżycie pobytu i modlitwę. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4-6

Dni przeznaczone na wypoczynek na Wybrzeżu Adriatyku – dwa wyjazdy na całodniowy pobyt. Okolica uraczy nas bajkowymi pejzażami oraz inspirującymi widokami. Możliwość zażywania kąpieli morskich i słonecznych oraz korzystania z lokalnych atrakcji i wycieczek:

 

– Fish Picnik – Czas trwania około 3 godzin, w tym 1 godzina rejsu panoramicznego, podczas którego na łodzi serwuje się rakija. Następnie statek przystaje na platformie, gdzie przy muzyce zjemy obiad. W menu m.in.: małże, chleb, ryba, wino czerwone lub białe, dla dzieci sok.

 

– Dubrownik – Przejazd do „Perły Adriatyku”. Stare miasto – jako zespół miejski – w całości zostało wpisane na Listę UNESCO. Na krajobraz architektoniczny starówki składa się m.in.: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza, archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej, klasztor Klarysek, wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Czas wolny. Wycieczka do Dubrownika – przy braku restrykcji na granicy ( konieczne testy itp)

Codzienne śniadania i obiadokolacje oraz powroty na nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Mostaru, pięknie położonego w Kotlinie Mostarskiej, na obu brzegach rzeki Neretwy, miasta, którego nazwa pochodzi od słowa mostari, czyli strażnicy mostu. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Zobaczymy m.in: wpisany na Listę UNESCO kamienny Stary Most – symbol pojednania Wschodu z Zachodem – zarówno chrześcijaństwa z Islamem, jak i katolickich Chorwatów z prawosławnymi Serbami. Ponadto: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Przejazd do położonych wzdłuż rzeki Trebizat wodospadów Kravica. Rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę, miejsce to jest popularnym kąpieliskiem. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, pożegnanie Medjugorie. Przejazd do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny, miasta założonego w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Nawiedzimy Katedrę Serca Jezusowego wybudowaną w latach 1884-1889. Zobaczymy ponadto między innymi: plac Bascarsija, meczet cesarski, meczet Gazi Husrev-bega, teatr narodowy, bazar – sarajewskie sukiennice. Następnie odwiedzimy Jajce, które słynie z malowniczego położenia nad dwoma rzekami – niemalże w centrum miasta rzeka Pliva wpada do rzeki Vrbas, tworząc wspaniały 22-metrowej wysokości wodospad, symbol Jajce. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd powrotny do Polski. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych/nocnych.

TERMIN:            

CENA:                  1760 zł + 120 EUR

ZAPEWNIAMY:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • 6 noclegów w pensjonacie w Medjugorie, pokoje 2-3 os. z łazienkami,
 • 2 noclegi w hotelu **/*** , pokoje 2 os. z łazienkami,
 • 8 śniadań, 7 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota,
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15000 zł i 10 000 zł w RP
 • opłatę na TFG i TFP
 • bilety wstępu i inne wydatki programowe

UWAGI:

 • program o charakterze pielgrzymkowo – wypoczynkowym z opieką duchową kapłana i uczestnictwem w Mszach św.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument: dowód osobisty lub paszport
 • niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.