Ogłoszenia parafialne 30 sierpnia 2020 r XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Fundacja pod Damaszkiem zaprasza do poczęstunku Bożymi Krówkami – cytatami ze złotych myśli świętych, zbierając ofiary na działalność statutową, wśród której jest wsparcie parafii, misji, dzieło pielgrzymkowe oraz wsparcie życia rodzinnego. Zainteresowanych pielgrzymkami, w tym naszą do Zabawy zapraszam dziś na krótkie spotkanie po mszy św. o godz. 12.30.
  2. Za tydzień w sobotę udajemy się z pielgrzymką do Zabawy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. To ostatnia chwila, aby do nas dołączyć. Odprawa przed pielgrzymką w środę po mszy św. wieczorowej.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek czuwanie modlitewne z czytaniem męki Pańskiej od 23.00 do północy, w piątek po mszy św. wieczorowej adoracja i litania do Serca Pana Jezusa, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
  4. W piątek od rana wizyty u chorych, chcących przystąpić do spowiedzi i komunii św. bądź przyjąć sakrament namaszczenia. Jeśli chcemy, aby kapłan z posługą nawiedził chorych, proszę zgłaszać najpóźniej do czwartku.
  5. Wciąż zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowanie do bierzmowania i do I Komunii św. Proszę również o zgłaszanie się narzeczonych, którzy chcieliby od września zacząć kurs nauk przedmałżeńskich w naszej parafii. Pierwsze spotkanie planujemy na sobotę 26 września na godzinę 19.00.
  6. W minionym tygodniu przez sakrament chrztu przyjęliśmy do Kościoła Franciszka Kamalę.