1. W Imię Boże rozpoczęliśmy adwent. czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Do uroczystości Narodzenia Pańskiego przygotowywać się będziemy rekolekcje adwentowe oraz Roraty. rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 10, 11 i 12 grudnia. Na Roraty zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 6:00. Dla dzieci wzorem roku ubiegłego przygotowane są drobne upominki za każdorazowy udział w roratach. O przeżywaniu Rorat i Adwentu przez dorosłych i dzieci w naszej parafii możemy przeczytać dzisiaj w najnowszym wydaniu gościa niedzielnego. Z tej okazji otrzymaliśmy kilkadziesiąt sztuk które są dostępne za dowolną ofiarą przy wyjściu z kościoła.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Czas dzielenia się słodyczą i świętością. Rozdajemy cukierki ze złotymi myślami świętych – tak zwane Boże Krówki. Ofiary jakie przy tej okazji zbiera Fundacja pod Damaszkiem do puszki przeznaczone są tym razem na zorganizowanie w naszej parafii. Na to spotkanie Fundacja zaprasza 6 grudnia na godzinę 17:00 wszystkie dzieci. Rozpocznie się ono mszą świętą w intencji darczyńców i ofiarodawców. Będzie to więc dla nas także czas dziękczynienia za wszelkie dobro jakie doznajemy od innych ludzi.
  3. Do końca miesiąca a więc do wtorku włącznie o godzinie 16:30 poleconych w wypominkach. Przypominam także, że do końca miesiąca decyzją Stolicy Apostolskiej możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Konieczne jest bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach poleconych przez Ojca Świętego oraz wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu w tym lekkiego.
  4. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego serca Pana Jezusa oraz krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godzinie 17:00. W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego sakramentu od 16 30 do 17 po mszy świętej o 17 modlitwa różańcowa. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej o godzinie 12:30 zmiana tajemnic różańcowych serdecznie zapraszamy. W pierwszy piątek wizyty u chorych możliwe w godzinach 7:30 do 9:00 lub od godziny 14:00 do 15:00. Spowiedź pierwszo piątkowa w tym miesiącu od 15:30 do 16:30.
  5. Przy wyjściu z kościoła dostępna jest także kawa i herbata misyjna. Składam serdeczne bóg zapłać wszystkim którzy wspierają stypendium misyjne Fundacji pod Damaszkiem również w ten sposób.
  6. Fundacja zaprasza również do wspólnego pielgrzymowania. Pielgrzymka do Meksyku zaplanowana jest na 14 lutego i potrwa do 1 marca. Pokrywa się prawie w całości z terminem ferii zimowych w naszym województwie. Pielgrzymka– rekolekcje w Medjugorje ze względu na zbyt powolne tempo zapisów zostały przesunięte na termin marcowy. Z osobami które się zapisały kontaktować się będzie przedstawicielka fundacji. W czwartek wystąpienia świętego sakramentu z rozważaniem męki pańskiej od godziny 23:00 do północy.
  7. Dziś na mszy świętej o godzinie 11 poświęcimy opłatki. Uprzejmie proszę radnych o ich rozniesienie. Opłatki będzie można pobierać już od jutra.
  8. W przyszłą niedzielę będą również do nabycia świece adwentowe na stół wigilijny.
  9. Koło Gospodyń Wiejskich w Snopkowie zaprasza za tydzień w niedzielę po każdej mszy świętej na mikołajkowy kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na remont i wykończenie świetlicy w Snopkowie.

Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie

ul. Kościelna 3, 21-002 Snopków

Telefon:
604 988 929

Adres e-mail:
kancelaria@karolinakozkowna.pl mircomat1@gmail.com

Kancelaria parafialna:

Wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać po każdej Mszy świętej oraz telefonicznie z Księdzem proboszczem.